• Halitağa Cad.No:11 Kat 4
  • Telefon: 0505 312 29 37
  • 0216 349 25 13

ALES KURSLARI

  • Halitağa Cad.No:11 Kat 4
  • 0 (505) 312-2937
  • 0 (216) 349-2513 -0(216) 349 2557

E-Bülten

ALES KURSLARI

ALES 2021 SONBAHAR DÖNEMİ

Ales hazırlıkta en tecrübeli öğretmen kadrosuyla İstanbul'un en başarılı Ales kursu.
İstanbul'da Matematik seviyesine göre eğitim veren ve farklı seçeneklerde en çok sınıf açan tek kurumuz.
15 yıllık tecrübeli öğretmen kadromuzla.

Matematik:Hami Yakar / Erhan Yunus Demir 

Türkçe: Hülya Konca Çelebi / Eren Özkara

Geometri:Sıtkı Yerlikaya 

KAZANMA GARANTİLİ

EYLÜL DÖNEMİ ALES KURS PROGRAMIMIZ

HAFTA İÇİ SABAH

 Matematik +Türkçe+Geometri+Mantık

Başlama Tarihi

29 HAZİRAN 2021

Toplam Ders

 120 Saat Ders 

Ders Günleri

 SALI -PERŞEMBE

Ders saatleri

 10.20-13:30

Peşin   Ücret

 2000 TL

Taksitli Ücret

 2.200 TL  (4 Taksit)

 

 

SONBAHAR DÖNEMİ ALES KURSLARIMIZ 

HAFTA SONU SABAH

 Matematik  + Türkçe  + Geometri +Mantık

Başlama Tarihi

28 AĞUSTOS 2021

Toplam Ders

 120 Saat Ders +120 Saat Etüd

Ders Günleri

 CUMARTESİ-PAZAR

Ders saatleri

 9.30-12.40

Peşin Ücret

 2.000 TL

Taksitli Ücret

 2.200 TL (4 Taksit )

 

HAFTA İÇİ SABAH

 Matematik +Türkçe+Geometri+Mantık

Başlama Tarihi

 31 AĞUSTOS 2021 

Toplam Ders

 120 Saat Ders 

Ders Günleri

SALI-PERŞEMBE

Ders saatleri

 10.30- 12:40

Peşin   Ücret

 2.000 TL

Taksitli Ücret

 2.200 TL  (425 X  4 Taksit)

 

HAFTA SONU ÖĞLEN

 Matematik +Türkçe+Geometri+Mantık

Başlama Tarihi

4 EYLÜL 2021

Toplam Ders

 120 Saat Ders 

Ders Günleri

 CUMARTESİ-PAZAR

Ders saatleri

 13.30-16.50

Peşin   Ücret

 2.000 TL

Taksitli Ücret

 2.200 TL  (4 Taksit)

 

HAFTA İÇİ ÖĞLEN

 Matematik +Türkçe+Geometri+Mantık

Başlama Tarihi

7 EYLÜL 2021 

Toplam Ders

 120 Saat Ders 

Ders Günleri

SALI-PERŞEMBE

Ders saatleri

 13.30- 16.50

Peşin   Ücret

 2.000 TL

Taksitli Ücret

 2.200 TL   (4 Taksit)

 

HAFTA İÇİ AKŞAM

 Matematik +Türkçe+Geometri+Mantık

Başlama Tarihi

7 EYLÜL 2021 

Toplam Ders

 120 Saat Ders 

Ders Günleri

SALI-ÇARŞAMBA-PERŞEMBE

Ders saatleri

 19.00- 21.30

Peşin   Ücret

 2.000 TL

Taksitli Ücret

 2.200 TL   (4 Taksit)

 

DERS SAATLERİ DIŞINDA 120 SAAT ETÜT + SORU ÇÖZÜMÜ YAPILACAKTIR.
MATEMATİK SEVİYE SINIFLARI
YARGI YAYINLARI KONU ANLATIMLI SET
YARGI YAYINLARI SORU BANKASI
YARGI YAYINLARI ÇEK KOPAR TEST KİTABI
YARGI YAYINLARI YAPRAK TESTLER
YARGI YAYINLARI TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVLARI

 

Kadıköy Yargı Akademi, 15 yıllık tecrübeli öğretmen kadrosuyla İstanbul'da Ales sınavında en yüksek kazandırma oranıyla İstanbul'da ales kursları arasında önde gelen eğitim kurumudur.
Sizde Ales konusunda en çok tercih edilen en tecrübeli öğretmen kadrosuna sahip Ales'te başarısını kanıtlamış en çok tercih edilen Yargı Akademi'de başarınızı riske atmadan Ales'e hazırlanabilirsiniz. 

Alanında tecrübeli öğretmenlerle sizlerde ales sınavında en yüksek puanı Kadıköy Yargı Akademi ile alabilirsin.Başarının tecrübeyle birleştiği eğitimi kurumu. 
Tecrübeli öğretmen kadromuza güvendiğimiz için ve geçmiş yıllardaki yüksek kazandırma oranıyla ales sınavını kazandırma garantisi veriyoruz. 

Ales hazırlık kurslarımıza kayıt yaptıran herkese YARGI YAYINLARI ALES SETİ ücretsiz olarak verilecektir. 

Ales hazırlıkta en tecrübeli ve sınav sistemini en iyi bilen öğretmenlerimizle sınavı kazanmanız çok kolay.

 

 

 

Akademik Lisansüstü Eğitim Sınavı (ALES) Nedir?

ALES Nedir? 
 
Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı(ALES), ÖSYM tarafından her yıl iki kez ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde uygulanan bir sınavdır. Bu sınava bir lisans programından mezun olmuş ya da mezun olacak durumda bulunanlar, bir yüksek lisans programından mezun olmuş ya da mezun olacak durumda bulunanlar katılabilir. 
ALES'ten elde edilecek puanlar yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, çevirmen ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolara naklen atamalarda, ülkemizde veya yurtdışında lisansüstü eğitim programlarına girişte; YLSY(Yurt Dışına Lisanüstü Eğitim görmek üzere gönderilecek Öğrencileri Seçme Sınavı) programlarına başvuruda kullanılabilir.
ALES'te her biri 50'şer sorudan sayısal ve sözel olmak üzere 2 test grubu mevcuttur. ALES'te 100 soru için verilen süre 150 dakikadır(2,5 saat). Sınav sonuçları 5 yıl süreyle geçerlidir. Geçerlilik süresi boyunca alınan en yüksek puan kullanılır.
 
ALES'te sayısal testi, sıralama, çözümleme, analiz etme, yorumlama  ve mantıksal akıl yürütme gibi daha çok ileri düşünme becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır.
ALES'te sözel testi, temel dilbilgisi becerilerinin yanı sıra daha çok sözel akıl yürütme becerilerini ölçmeyi amaçlamaktadır.
ALES'te hesaplanacak puan türüne göre çözülen testler ve testlerin ağırlıkları değişmektedir. Eşit ağırlık puanı hesaplanırken sayısal testi %50, sözel testi %50 olarak baz alınacaktır.
 
 

Geçerli Olan Test Ağırlıkları

Puan Türü

Sayısal

Sözel

Sayısal Ağırlıklı Puan

0,75

0,25

Sözel Ağırlıklı Puan

0,25

0,75

EA Ağırlıklı Puan

0,50

0,50

 
Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme Yerleştirme (YLSY)

YLSY, yurtdışına lisansüstü eğitim için gönderilecek öğrencileri seçme ve yerleştirme programıdır.
 

YLSY’e Nasıl Başvurulur?

YLSY’ye başvuru İKİ AŞAMALI olarak gerçekleştirilir:
 
A) BİRİNCİ AŞAMA (Seçme / ALES puanı üstünlüğüne göre sözlü sınava çağrılmaya hak kazanma):
 
1) Adaylar BAŞVURABİLECEK LİSANS MEZUNİYET ALANLARI sütununda mezun oldukları lisans bölümünün adı varsa ALES puanlarını kullanarak LİSANSÜSTÜ ÖĞRENİM GRUPLARI sütunundan en fazla 30 (otuz) tercih yapabilecektir.
2) ALES puan üstünlüğüne göre 3 (üç) katı aday arasına girdikleri LİSANSÜSTÜ ÖĞRENİM GRUBU için sözlü sınava çağrılmaya hak kazanacaklardır.
Yani ilk aşamada kurum seçimi yapılmayacak, alan seçimi yapılacaktır.
 
B) İKİNCİ AŞAMA (Yerleştirme / sözlü sınavına girilen lisansüstü öğrenim grubu için açılan kurum kontenjanlarına YLSY puan üstünlüğüne göre yerleşmeye hak kazanma):

1) ALES puanının %40’ı, sözlü sınav puanının %40’ı ve lisans mezuniyet notunun %20’sinin hesaplanmasıyla belirlenen YLSY puanı 70 ve üzeri olan adaylar kurum tercihi yapmaya hak kazanacaklardır.
2) YLSY puanı 70 ve üzeri olan adaylar, sözlü sınavına girdikleri lisansüstü öğrenim grubu için açılan kurum kontenjanları arasından en fazla 30 (otuz) tercih yapabileceklerdir.
3) Adaylar YLSY puanı üstünlüğüne göre kurum kontenjanlarına yerleştirilecektir.
 

Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme Yerleştirme (YLSY)

YLSY; Üniversitelerin öğretim elemanı ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü (TPAO), T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü (TCDD) ve Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü gibi devlet kurumlarının uzman personel ihtiyacının karşılanması amacıyla T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nca verilen resmi burstur.
 
YLSY adayları öncelikli olarak -her sene üniversitelerin ve kurumların ihtiyaçlarına göre güncellenerek yayınlanan- kılavuzda yer alan bir üniversite ya da kurumun kadrosuna yerleştirilmek için başvuruda bulunurlar (Başvuru koşulları, yerleştirme öncesi yayınlanan kılavuzda ayrıntılı olarak belirtilmektedir). Adayların seçilmesi ve kadrolara yerleştirilmesi Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilir. Yerleştirmesi yapılan bursiyer adayları kendilerinden istenilen diğer evrak işlemleri yapılana kadar aday bursiyer durumundadırlar. Gerekli tüm işlemlerini yapan adaylar artık YLSY kapsamında resmi burslu statüsündedirler ve yurtdışında eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye döndüklerinde çalışacakları kurumların kadrolarına yerleştirmeleri yapılmış durumdadırlar. Bursiyerler, bursu kazanmadan önce bir işte çalışıyorlarsa yurtiçinde ya da yurtdışında öğrenimlerine başlamadan önce istifa etmeleri gerekmektedir. Ayrıca YLSY’de;


Yurt dışında lisansüstü öğrenim yapmaya hak kazanan ve öğrenim görecekleri ülkelerdeki üniversitelerce istenen yeterli yabancı dil puanına (TOEFL’dan 80, IELTS’den 6, DAFT’dan C2) sahip olmayan adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının işbirliğinde yurt içinde açılacak olan yabancı dil kurslarına alınacaklardır. Yurt içi dil kursu süresi 6 aydır Yurt içi ve yurt dışı dil kursu toplamı 1 yıldır. Bu süre içerisinde yeterli yabancı dil puanını alamayanlara 6 aya kadar ek süre verilebilir.
Öğrencilerin, yabancı dil seviye tespit sınav sonucunda aldıkları puanlara göre yurt içinde kurlar halinde düzenlenecek olan yabancı dil kurslarına devam etmeleri ve kur sonunda sınavlara katılmaları gerekmektedir.
 
YLSY’de yerleştirmeniz yapıldıktan bir sonraki aşama evrak ve senet teslimi aşamasıdır. Eğer siz bu aşamada evraklarınızı ve senedinizi teslim etmişseniz ve bu teslimattan sonra gitmekten vazgeçiyorsanız bir sonraki sene başvuru hakkınız olmaz. Ama bu evrak ve senet teslimini yapmamışsanız, sadece yerleştirmeniz olmuşsa vazgeçebilirsiniz. Bu durumda bir sonraki sene başvuru hakkını kaybetmeniz söz konusu olmaz, yeniden başvurabilirsiniz. Önemli olan evrak ve senet tesliminden önce mi sonra mı vazgeçtiğinizdir.
 
YLSY ile yurtdışına giden bir kişi öğrenci statüsündedir. Eğitimini tamamlayıp bir kadroya atanmakla geçen sürede kendisine burs hariç bir maaş bağlanmaz, özlük/emeklilik hakları başlamaz.

Yurtiçi ve yurtdışı görevlendirmelerinizde Taahhütname ve Kefaletname Senedi imzalamak zorundasınız. İstifa ve başarısızlık durumlarında ise söz konusu senet hükümlülüğünü yerine getirmek zorundasınızdır.
 
YLSY İle “yurtdışında” yüksek lisans ve doktora yapar ve ülkeye döndüğünüzdeyse yerleştirildiğiniz üniversitede Arş. Gör. Dr.; kurumda ise uzman olarak işe başlarsınız. Zorunlu hizmetiniz ise yurtdışında eğitim aldığınız için yurtdışında kaldığınız sürenin iki katıdır.
 
Öğretim Üyeliğine atanmak için bazı belli şartlar olduğundan, doktora eğitiminizi ne şekilde (Yurtiçi, yurtdışı, öyp, ylsy vb) tamamlarsanız tamamlayın yardımcı doçent olarak atanmak için üniversitelerin ilgili şartlarını sağlamanız, kadro ilanına başvurmanız ve kazanmanız gerekmektedir.
 
TPAO, TCDD ve Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü gibi devlet kurumları adına burs kazanan adayların eğitimleri sadece yüksek lisansı kapsamaktadır. Üniversiteler adına burs kazanan adayların eğitimleriyse yüksek lisans ve doktorayı kapsamaktadır.
 
Verilen burs karşılıklı olup, bursiyerlerin yurtiçinde aldıkları dil eğitiminin süresi kadar; yurtdışında eğitim aldıkları sürenin ise iki katı kadar zorunlu hizmet yükümlülükleri bulunmaktadır.

 

 

Ales kursu , istanbul ales kursu , kadıköy çözüm akademi , maltepe ales kursu , üsküdar ales kursu , maltepe ales kursları , ataşehir ales kursu , en iyi ales kursu , istanbul ales kursu , beşiktaş ales kursu , ümraniye ales kursu , anadolu yakası ales kursu , istanbul en başarılı ales kursu , ales kursu maltepe , ales kursu beşiktaş , ales kursu mecidiyeköy , istanbul en iyi ales kursu ,kartal ales kursu , maltepe ales kursu , ataşehir ales kursu , ataşehir ales kursları , maltepe ales kursları , beşiktaş ales kursu , ataşehir en iyi ales kursu 

 

WhatsApp